Biodiverzita je naše zodpovědnost

Představte si, kolik rostlin vám doma dokáže uschnout za 18 měsíců… a tak dlouho trvá inkubace vajec chameleona obrovského. Tak dlouho dokázal tým našich chovatelů úspěšně simulovat denní změny teploty a vlhkosti, jako kdyby byla vejce v přírodě.

Na květnovém setkání členů Asociace společenské odpovědnosti předsedkyně naší správní rady, Karina Kratochvílová, představila, co a proč děláme. V zoo vyrostla, zná tak prostředí chovatelů, ale i podnikatelů a budovatelů zoo. Ostatním členům asociace ukázala, že kvalitní chov nezávisí na veřejných financích a může probíhat i v soukromých zoo – však i nejlepší zoo světa, San Diego Zoo, je v soukromých rukách. V Česku ještě není zvykem navazovat spolupráci s firmami a soukromými podporovateli a u nás v Zájezdu se to snažíme změnit, protože víme, že naši práci děláme dobře a máme co nabídnout malým i velkým partnerům.

Pečovat o biodiverzitu je zásadní – my ke vztahu k přírodě vedeme naše návštěvníky nejen tím, co v zoo vidí, alei zažívají, navíc spolupracujeme na záchranných programech a neopomíjíme ani českou přírodu. V okolí zoo najdete naučnou stezku, motýlí hotely i skalky pro ještěrky nebo motýlí zahradu, a od loňského roku úspěšně navracíme do přírody vysoce ohrožené koroptve polní.

Více o akci, která proběhla v prostorách Green Table se dočtete ZDE.

Sdílet:

Další články