Slavnostní otevření nové voliéry pro sovice se zástupci Kladna

Na Mezinárodní den ptactva v zoo probíhala tematická akce Ptačí den. Součástí programu bylo i slavnostní otevření nové voliéry pro sovice sněžní se zástupci statutárního města Kladna.

První duben již tradičně patří opeřencům, slavíme totiž Mezinárodní den ptactva. Zoopark Zájezd proto uspořádal akci Ptačí den, během níž si návštěvníci mohli poslechnout zajímavé informace ze života ptačích druhů během komentovaných krmení. V další části zoo pak bylo stanoviště, kde děti malovaly své oblíbené druhy ptáků a přímo od ornitologů pracujících v terénu mohli zjistit jakým způsobem se ptáci monitorují. Celou zoo rovněž vedl interaktivní kvíz, po jehož vyluštění děti získaly malou odměnu. “Jsme moc rádi, že na akci dorazila spousta dětí. Zoopark Zájezd je především pro ně a naše zoo je tím nejlepším místem, kde děti najdou zábavu i ponaučení,” říká Daniel Koleška, jeden z organizátorů osvětové akce.

Součástí programu bylo i slavnostní otevření nové voliéry pro sovice sněžní. Expozice je zhotovena převážně z přírodních materiálů. Díky umístění ve svahu a vysokému dřevěnému ochozu se mohou návštěvníci dostat pohledem na úroveň sovic sedících ve větvích. Voliéra tak nabízí nevšední pohled na tyto majestátní opeřence. Město Kladno přispělo na nákup materiálu pro vybudování nové voliéry pro sovice sněžní z rozpočtu města částkou 90 000 Kč. “Přiznám se, že potkana jako krmení mi ještě nikdo do ruky nedal,” znělo se smíchem během slavnostního otevírání. Toho se zúčastnili náměstek primátora Města Kladna Robert Bezděk a Radovan Víta, vedoucí Odboru životního prostředí. Společně přestřihli symbolickou pásku a za doprovodu ředitele Zooparku Zájezd Jiřího Marka si prohlédli i vnitřek nové voliéry. Návštěvníci pak byli svědky komentovaného krmení sovic. “Děkuji všem, že jste dnes přišli a podpořili tak činnost Zooparku Zájezd. Je vidět, že zde zaměstnanci zoo odvádí dobrou práci,” pronesl při krátkém projevu před samotným aktem slavnostního otevření náměstek. Radovan Víta rovněž ocenil přínos zoo k ochraně přírody na Kladensku. “Ochrana přírody je velmi důležitá a Zoopark Zájezd v tomto ohledu dlouhodobě odvádí výbornou práci,” řekl během krátkého projevu vedoucí Odboru životního prostředí.

Sdílet:

Další články