Pomáháme

Chceme, aby do zoo mohlo každé dítě

Zoopark Zájezd pravodelně daruje vstupenky stovkám rodin, které by si jinak výlet nemohly dovolit. Aby lístky putovaly do těch nejlepších malých i velkých rukou, spolupracujeme například s WOMEN FOR WOMEN, která stojí mimo jiné za projekty Obědy pro děti a Bydlení pro děti – Kauce, s Klubem svobodných matekCharitou, Českobratrskou církví a nově také s Armádou spásy a kladenskou pobočkou iniciativy Šatník. Vstupenky, ale také celoroční permanentky darujeme také jednotlivě vybraným rodinám z našeho regionu u kterých víme, že jim trochu radosti bez starostí o finance může přinést možnost na chvíli zapomenout na vše, co musí běžně řešit.

“Když pozorujete skotačící lemury, panáčkující surikaty nebo vám po hlavě leze veverka, lehce zapomenete na stres všedních dní. Když jsme Zoopark Zájezd budovali, vychovávala jsem sama tři děti a vím, jak těžké to může být. Jsem ráda, že teď můžeme dělat radost i těm, kteří by jinak do zoo nemohli přijít,” říká Dana Fraňková, zakladatelka zoo, která se před lety jen chvíli rozmýšlela, zda svůj chov zvířat zpřístupnit veřejnosti. 

Zatímco na začátku šlo o domácí zahradu uprostřed obce Zájezd, kam lidé platili jen dobrovolné vstupné, dnes jde o pravou zoologickou zahradu s více než stovkou druhů zvířat a 80 tisíci návštěvníky za rok. Již od založení zoo sem mají zdarma vstup všechny dětské domovy. Díky krásnému zážitku si i ti nejmenší návštěvníci upevňují svůj vztah k přírodě a svému okolí, a to má obrovský význam.