Zahájení výstavy Zoopark Zájezd Včera & dnes

Slavnostní přestřížení pásky tiskovým mluvčím Zoo Plzeň Martinem Vobrubou.

V pátek 23. června 2023 proběhla za hojné účasti slavnostní vernisáž výstavy Zoopark Zájezd: Včera & dnes.

Zoopark Zájezd letos slaví 15 let od počátku výstavby a 15. sezonu, kdy je otevřen veřejnosti. „Při té příležitosti jsme se rozhodli poohlédnout se zpět do minulosti a podívat se, jak se naše zoo změnila. Některé proměny takřka berou dech. Přitom leckdy sahají jen rok či dva do minulosti. A na ty starší už si člověk skoro ani nevzpomene…“, uvádí tiskový mluvčí Zooparku Zájezd Daniel Koleška.

Proto vznikl nápad uspořádat výstavu, která by tyto změny připomněla. Pro potřeby výstavy byl upraven krytý prostor s posezením, který do předchozího roku fungoval jako posezení pro kavárnu. Ta ale byla přestěhována do nové dolní části zoo a pro stavbu se hledalo nové využití. Prostor pod průchozí voliérou veverek tak byl přeměněn na galerii, kde je pomocí několika desítek dvojic srovnávacích fotografií představováno, jak jednotlivá místa v zoo vypadala dříve a jak vypadají v současnosti. Nechybí ani časová osa, na níž se dozvíte, v jakých letech došlo k výstavě jednotlivých expozic a částí zoo, i fotky z úplných počátků výstavby.

Výstavu slavnostně otevřeli její autor Lukáš Nekolný a vzácná návštěva – tiskový mluvčí plzeňské zoologické a botanické zahrady Martin Vobruba, kteří se oba kromě jiného věnují vývoji zoologických zahrad. Ženskou eleganci do slavnostního aktu přinesla chovatelka Jitka Jonáková, která má tento úsek zoo na starosti. V rámci úvodního proslovu došlo k rekapitulaci novinek v zoo za posledních 12 měsíců, kdy bylo rozšířeno dětské hřiště, přestěhována kavárna, vznikla Motýlí zahrada, voliéra sovic sněžních a expoziční celek Latinská Amerika s bydlením pro drápkaté opice i tropický skleník s více než 10 druhy pozoruhodných živočichů, kteří jsou v zoologických zahradách chováni velmi vzácně. Výstava bude k dispozici všem návštěvníkům minimálně do konce září.

„Od konce května zároveň každý týden ve čtvrtek postupně proměny prezentujeme také na našich sociálních sítích. Součástí je navíc vždy soutěž o rodinnou vstupenku do naší zoo. Nezapomeňte nás tedy sledovat i Facebooku a Instagramu a zúčastnit se soutěží“, láká Koleška.

Sdílet:

Další články