Zoopark Zájezd překonal rekordní návštěvnost

Zoopark Zájezd překonal rekordní návštěvnost. Do této rodinné zoo si letos našlo cestu již přes 80 tisíc návštěvníků, což se dosud v žádném z předchozích roků nepodařilo. Největšími lákadly jsou lemuři, největší druhová kolekce chameleonů na světě, nový pavilon Latinská Amerika nebo hřiště pro děti s obří vzduchovou trampolínou.

 „Je skvělé, že povědomí o naší zoo je stále větší a návštěvnost má stále vzestupnou tendenci. Každý rok se nám podaří překonat ten předchozí. 80 tisíc návštěvníků je pro nás velká pochvala a my věříme, že příští rok rekord zase o kousek posuneme. Kromě mnoha pravidelných návštěvníků k nám řada lidí dorazila vůbec poprvé a my si moc vážíme toho, že si pro svůj výlet vybrali právě naši zoo. Letos jsme zaznamenali nejen rekordní rok, ale i rekordní den. Bylo to v dubnu na akci Den Země, kdy k nám dorazilo 2184 návštěvníků. Stalo se tak díky zajímavému programu a první sobotě v roce, kdy bylo opravdu krásné počasí,“ říká Jiří Marek, ředitel. Podobně jako v jiných zoologických zahradách v Česku byly úspěšné zejména prázdninové měsíce. Pro Zoopark Zájezd jsou však důležité i jarní měsíce. „Od roku 2019 se daří každoročně překonávat rekordy z předchozího roku a ani tento rok není výjimkou. Poprvé v jednom roce přišlo víc než 80 tisíc zájemců. Přitom před čtyřmi lety to nebyla ani polovina! Průběh roku byl ale jak na houpačce. Klíčové bylo období od dubna do června, kdy se návštěvnost díky příznivému počasí, novinkám a úspěšným akcím meziročně zvedla o víc než třetinu. Ve všech těchto měsících bylo dosaženo dosud nejvyšší návštěvnosti. Výrazně méně návštěvníků letos přišlo v srpnu, kdy návštěvě zoo nepřálo počasí.  Naštěstí to ale vykompenzovalo teplé a slunečné září,“ dodává k rekordu Lukáš Nekolný, spolupracovník Zooparku Zájezd.

Soukromá zoo má v plánu další rozšiřování expozic, zapojení se do dalších ochranářských projektů a pořádání akcí pro rodiny s dětmi. Nemalým problémem jsou však prudce se zvyšující ceny stavebních materiálů, které další rozvoj i údržbu zoo výrazně prodražují. „Bez růstu zájmu a podpory veřejnosti bychom na nové projekty nemohli pomýšlet. Zoopark Zájezd je soukromá zoo a na rozvoj a provoz si musí vydělat. Skvělá práce celého našeho týmu, spokojenost návštěvníků i úspěšné odchovy zvířat ale dokazují, že jdeme správným směrem,” doplňuje ředitel Marek.

Zoopark Zájezd je určený především rodinám s dětmi, které zde mohou trávit čas v příjemném prostředí a ve společnosti zvířat. Letošními lákadly jsou třeba nová voliéra pro sovice sněžní, pavilon Latinská Amerika s tropickým skleníkem nebo největší veřejná kolekce chameleonů na světě. I na podzim a v zimě zůstává Zoopark Zájezd otevřený. Od listopadu do konce března je otevřeno každý den od 10 do 16 hodin. Podpořit provoz soukromé zoo můžete kromě návštěvy například adopcí zvířete. Novinky sledujte na Facebooku, Instagramu a Youtube.

Sdílet:

Další články