Kam na výlet, kde jíst a spát?

Přijeďte k nám klidně na celodenní výlet nebo si vyberte z krásných hotelů a zůstaňte třeba týden. Kolem Zooparku Zájezd je spoustu úžasných míst. Navíc je u nás nádherná krajina, vedou zde cyklostezky i cesty pro pěší a dostat se k nám lze rychle a pohodlně autobusem, autem, karavanem nebo třeba na koni.

Nejzajímavější místa

Muzeum Oty Pavla, dva rybníky, zřícenina hradu, farmářské trhy i akce na zámku jsou jen kousek od naší zoo. Pěšky sem dojdete přes Bouchalku po klidné silnici.

 

Rozsáhlý památník se zbytky původní obce, kterou zničili nacisté, je vhodný i pro návštěvu s celou rodinou. Lidice jsou vedle Buštěhradu.

 

Okoř je hned za kopcem, můžete tam vyrazit pěšky nebo autobusem. Vedle slavné zříceniny doporučujeme krásné procházky kolem potoka nebo vyhlášené festivaly.

 

Nejstarší stále stojící stavbu v Česku najdete v Budči u Zákolan. K rotundě Petra a Pavla se ze zoo dostanete stezkou přes Kováry, kde zastavuje oblíbený Cyklohráček.

Autobus (350/622) vás ze Zájezda doveze až před zámek s muzeem, výbornou kavárnou a krásným parkem. Součástí areálu je i nádherná, pravěká Archevita.

 

Na roztockém zámku je nádherná expozice Archevita díky které si projdete obydlí našich předků. Uvidíte zde i reálné archeologické nálezy z regionu.

Postupně rekonstruovaný, barokní zámek má ve svém areálu muzeum včelařství (to tu má historii od r. 1879) a pořádá řadu krásných akcí.

Naše okresní město se postupně otevírá výletníkům. Naplánovat si můžete prohlídku dolů, zámku s medvědy, aquapark, unikátní Muzeum věžáků, Sládečkovo muzeum, nebo třeba zajít na hokej.

Kolem starého a krásného náměstí jsou zbytky opevnění města, ve kterém najdete muzeum slánek, aquapark, via ferrattu.. nebo třeba krásné vlastivědné muzeum.

Původní stavení tvoří centrum památkové rezervace, kde se odehrávají akce pro veřejnost a kde můžete zajít do Národopisného muzea.

Jen kousek za pražským letištěm stojí teprve dvacet let hrad se skanzenem a muzeem.

939360df-c0ba-4d04-947f-3c16c9e7b963

Praha

Když už budete u nás v regionu, můžete si zajet samozřejměi do Prahy. Směrem k nám je nejen letiště (kdyby vás to táhlo ještě dál), ale třeba nádherná Divoká Šárka.

Kde se najíst a ubytovat

Přímo v zoo máme Občerstvení pod velbloudem s langoši a grilem, a také D Bistro Coffee s čerstvými specialitami a kvalitní kávou. Ve stáncích je navíc dostatek zmrzliny Prima a piva z Pivovaru Chmeloun.

restaurant-01

O kousek dál

V okolních obcích jsou výborné restaurace (a ubytování) V PolíchDvůr Hoffmeister, nebo Hejtmanský dvůr. Máte-li chuť na fastfood, máme tu pobočku Popeyes bez front .)

36946086_2077747362478840_1704019963926282240_n

S sebou na doma

Přímo v naší obci vznikají mléčné výrobky Rodopi a pokud máte chuť na pořádný kus masa, můžeme doporučit Křivoklátskou zvěřinu.