Rekordní Velikonoce

V sobotu 30. března Zoopark Zájezd pokořil denní návštěvnický rekord. Do zoo si i díky krásnému počasí našlo cestu 2468 návštěvníků. Dosavadní rekord z dubna 2023 tak byl překonán o 284 návštěvníků. Pětidenní program Velikonoc v Zooparku Zájezd běžel od čvrtka a vyvrcholil v pondělí 1. dubna. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si několik různých dílniček. Od pletení klasických velikonočních pomlázek, přes zdobení perníčků a výrobu zvířátek ze dřeva, až po výrobu paličkovaných šperků. Celým areálem zoo vedla kvízová stezka, za kterou řešitelé obdrželi malou odměnu. Zájem o akci byl obrovský. „Samozřejmě se to neobešlo bez drobnějších komplikací, protože infrastruktura naší malé obce není takovému náporu uzpůsobená. Nicméně po zkušenostech s velkými akcemi z předchozích let jsme se snažili vše pokrýt tak, aby nedošlo k dopravní kolizi a každý návštěvník se dostal do zoo bez dlouhého čekání,“ říká hlavní organizátorka Ivana Fučíková.

Program Velikonoc byl letos nevídaně bohatý a díky skvělému počasí dorazilo během Velikonoc téměř 7500 lidí. Návštěvnicky nejsilnější byla sobota, na kterou předpověď hlásila nejhezčí počasí. „Největší ohlas sklidilo představení zvířat z pohádek. Návštěvníci se tak setkali se zvířecími celebritami, které si zahrály v pohádkách jako je Princezna zakletá v čase nebo Tři bratři. V neděli přilákal návštěvníky tradičně skvělý koncert Báry Ladrové, která roztančila i ty nejmenší diváky. V pondělí odpoledne program zakončilo zábavné vzdělávací představení Víly Květinky. A samozřejmě jsme se věnovali i osvětě o ohrožených druzích zvířat, které přikládáme velký význam. Jsme moc rádi, že zájem o naši zoo stoupá a každý rok můžeme přivítat nové a nové návštěvníky. Zoo děláme především pro ně,“ dodává Fučíková k rekordní akci.

Další akce se v Zooparku Zájezd koná hned 6 dubna, kdy proběhne Ptačí den. Program je zaměřený především na děti a věnuje se ochraně ptáků u nás i ve světě. Součástí je opět i kvízová stezka nebo mozaiková dílna.

Sdílet:

Další články