Betlém v Zooparku Zájezd pomohli připravit žáci ZŠ ve Slaném

Zoopark Zájezd má poprvé ve svém areálu betlém jako symbol vánočního klidu. S jeho výrobou významným způsobem pomohli žáci Základní školy ve Slaném na Hájích. Škola obdržela od zoo jako poděkování vstupenky pro všechny své žáky.

„Žáci naší školy mají už třetí rok možnost zvolit si předmět Základy řemesel. Předmět je zaměřen hlavně na práci se dřevem ale také na jednodušší práce s plechem. Byli jsme osloveni Zooparkem Zájezd ke spolupráci na dřevěném betlému. Spolupráci se zooparkem jsme si vyzkoušeli hned v prvním roce našeho předmětu, kdy žáci vyrobili několik typů budek pro ptáky, které jsme potom přijeli s šestými ročníky předat. Letos jsme zooparku pomohli s konstrukcí betlému, za který jsme jako poděkování dostali volné vstupenky pro všechny žáky naší školy. Žáci vyrobili siluetu Josefa a Marie, jesličky pro Ježíška a samozřejmě vánoční kometu,“ popisuje proces výroby učitel Tomáš Caska, který se žáky betlém vyráběl. Základní škola ve Slaném Na Hájích obdržela od Zooparku Zájezd 800 dětských vstupenek.

Betlém byl společně s vánočním stromkem slavnostně rozsvícen 2. prosince, kdy zoo navštívil i Mikuláš. I přes sněhovou kalamitu se akce vydařila a rozzářila mnoho dětských očí. Betlém je v zoo návštěvníkům k dispozici každý den od 10:00 do 16:00. Na akci Vánoční jarmark bude prodloužená otevírací doba zoo do 17:00 a světýlka betléma tak ve tmě krásně vyniknou.

Sdílet:

Další články