Jaro je v Zooparku Zájezd v plném proudu

Jaro letos přišlo opravdu brzy a je to znát i v expozicích v Zooparku Zájezd. V dětském koutku se návštěvníci potkají hned se čtyřmi malými kůzlaty a u klokanů rudokrkých zase z vaku vykukuje zvědavé mládě.

U zakrslých koz v dětském koutku se první letošní kůzlata narodila přesně v polovině února. „Únor je tradičně měsícem, kdy přichází na svět kůzlata. 15. 2. se narodila dvě mláďata, samec a samice. Za dalších deset dní přišla na svět další dvě kůzlata. Opět malá samička se samečkem. Všechny čtyři přírůstky jsou zvědavé, daří se jim a mají se k světu. K tomu ještě čekáme co nevidět další porod u třetí samice,“ říká chovatelka Jitka Jonáková. Dalším přírůstkem na jejím úseku je mládě klokana rudokrkého. „U klokanů je porod tak trochu záhadou. Čerstvě narozené mládě je velké asi jako fazole, takže není jednoduché všimnout si, že přišlo na svět. Vše je trochu jasnější ve chvíli, kdy mládě ve vaku trochu povyroste a začne se hýbat. Pohyby jsme ve vaku zaznamenali 7. prosince. V říjnu začala samice od vaku odhánět mládě narozené v loňském roce. Dá se tedy dopočítat, že malému klokanovi je zhruba 5 měsíců,“ říká k dalšímu chovatelskému úspěchu Jonáková.

Kůzlata i klokany mohou návštěvníci vidět každý den od 10:00 do 16:00. O víkendech se otevírací doba Zooparku Zájezd prodlužuje do 17:00.

Foto: Jitka Jonáková

Sdílet:

Další články