V sobotu 10. února se v zoo běhalo s mapou a buzolou

Krásné sobotní počasí přálo sportovním aktivitám. V Zooparku Zájezd jsme uspořádali ve spolupráci s DDM Praha 6 a Oddílem orientačního běhu Kotlářka první Orienťák v Zooparku Zájezd.

Pro velké i malé běžce byly připraveny tři různě dlouhé trasy. „Tratě jsou vhodné jak pro zkušené běžce, tak pro rodiče s dětmi a máme i speciální trať pro nejmenší běžce, která vede v oplocené části Zooparku tak, aby bylo na celou trať vidět z jednoho místa a rodiče tak mohli své nejmladší ratolesti nechat bez obav běžet samotné,“ popsal přímo na místě organizaci závodu hlavní organizátor Honza Holeček. Pro běžce byl k dispozici i doprovodný program. „Po celou dobu akce budeme vařit výbornou kávu, bude k dispozici teplý čaj a možnost ohřát se u ohně. Pro účastníky budou připraveny ukázky práce se dřevem a rozdělávání ohně primitivními technikami s možností si vše vyzkoušet. Pro všechny účastníky je po závodě možnost zúčastnit se prohlídky Zooparku Zájezd s průvodcem,“ dodává Holeček.

Závodu se celkem zúčastnilo přes 40 běžců, někteří se přihlásili dodatečně až na místě, když zjistili, že se akce koná. „Je skvělé, že jsme návštěvníkům nabídli další možnost vyzkoušet si novou aktivitu a poznat zoo zase trochu jinak. O akci byl velký zájem a máme skvělou zpětnou vazbu, takže to určitě nebyl náš poslední běžecký závod. Spolupráce s DDM Praha 6 a orienťáky z Kotlářky je skvělá,“ dodává vedoucí vzdělávání Daniel Koleška.

Sdílet:

Další články