Narodil se malý talapoin a líhnou se želvy ostruhaté

Rekordní počet mláďat v Zooparku Zájezd ještě doplnil malý talapoin a líhnoucí se želvy ostruhaté v terarijním inkubátoru. „Malý kočkodan talapoin se nám narodil v noci na 20. června. Jeho rodiče už jsou velezkušení, takže si s dalším odchovem poradili velmi dobře a vše probíhá bez problémů. Pohlaví mláděte zatím neznáme, nechceme samici vyrušovat. Musíme počkat, až nám mládě předvede sama. Pevně ale doufáme v samičku, protože zatím se nám narodili samí kluci,“ říká k dalšímu úspěchu chovatelka Kristýna Kejhová. Kočkodan talapoin je nejmenší opicí Starého světa. S oblibou žije na okrajích tropických lesů poblíž břehů řek. Dokonce dokáže velmi dobře plavat. Aktivní je především ve dne a s noci se ukládá ke spánku do korun stromů ve velkých skupinách. Potravu hledá na zemi i na stromech.

Shodou okolností ve stejný den, kdy se narodil malý talapoin, se začaly v terarijním inkubátoru líhnout i želvy ostruhaté. „Líhnutí malých želv ostruhatých stále pokračuje. Samice snesla přes třicet vajec a doposud se jich vylíhlo osm. Mláďata odchováváme v terarijním zázemí. Úspěšný odchov se nám podařil po několika letech, takžemáme velkou radost. Dospělé želvy mohou návštěvníci spatřit po celou sezonu u vstupu do Terárií. Po celé léto se během horkého počasí s oblibou páří,“ říká kurátor Jiří Marek ml. Želva ostruhatá je největší želva vyskytující se na pevnině (nikoli na ostrovech) a třetí největší želva světa. Větší jsou jen želva sloní (Galapágy) a želva obrovská (Seychelly).

Nezapomeňte, že i vy se můžete stát adoptivním rodičem korsaků! Získáte tím mnoho výhod a můžete je v doprovodu chovatele i navštívit.

Sdílet:

Další články